SENI SEVIYORUM demeye korkuyorlar

Kadınların ve erkeklerin bilinmeyen dünyaları
JİLAN
Albay
Albay
Ruh Hali:Kızgın
Takım:Fenerbahçe
SENI SEVIYORUM demeye korkuyorlar

Mesaj gönderen JİLAN » 10 Kas 2007 15:53

Evli erkeklerin yüzde 19'unun eşlerine bir kere bile olsun seni seviyorum demedikleri ortaya çıktı. Uludağ Üniversitesi'nin araştırmasında 55 yaş üstü kadınların ise eşlerini daha çok sevdikleri belirlendi

ULUDAĞ Üniversitesi 'Kent Tarihi ve Araştırmalar Merkezi (KETAM) ve Yerel Gündem 21' işbirliği ile gerçekleştirilen araştırma ile evli erkeklerin sevgi sözcüklerinden bihaber oldukları ortaya çıktı.

Doçent Dr. Fehamettin Akın başkanlığındaki çalışma grupları Bursa' da 755 kadın ile yaptığı "Kadının Yaşam Seviyesi Kalitesi ve Kadın Sorunları Profili" araştırmasında, evli kadınların yüzde 81' i eşlerine güzel sözler söylüyor. Bununla birlikte, eşlerinden hiçbir sevgi sözcüğü duymayan kadınların oranının ise yüzde 19 olduğu belirlendi. Bu kadınların kocaları bir kere bile "seni seviyorum" demedi.

Evli kadınların 25-44 yaşları arasında eşlerinden seviyoruma benzer sözleri duydukları ifade edildi. Araştırmada bir diğer ilginç sonuç ise evli kadınların yaşı ilerledikçe eşlerine daha da bağlandıklarının belirlenmesiydi. Eşini seven kadınların oranı yüzde 82.2 iken sevmeyenlerin oranı yüzde 17.2 oldu. Eşlerini sevmeyen kadınlar 18-24 yaş grubunda (yüzde 17.2), eşlerini seven kadınlar ise 55 yaş ve üstü grup (yüzde 96.9) idi.

Kaderine razı olanlar

"Ev içi şiddete nasıl tepki gösterirsiniz?" sorusuna ise evli kadınlardan ilginç yanıtlar geldi. "Beni hiç dövmez" diyenler yüzde 41.8 , "Evi terk ederim" diyenler yüzde 19.9 iken k aderine razı olanlar yüzde 5.5' lik dilimi oluşturdu.

En son JİLAN tarafından 10 Kas 2007 15:53 tarihinde darbelendi.

“Erkekler & Kadınlar” sayfasına dön