UMUT OLSUN DİYE

Hayatımıza örnek alacağımız hikayeler
yigido
UMUT OLSUN DİYE

Mesaj gönderen yigido » 09 Nis 2007 12:15

Küçük balık yiyecek bir şey sanıp hızla atıldı çapariye. Önce müthiş bir acı duydu dudağında. Gümbür gümbür oldu yüreği,sonra hızla çekildi yukarıya.
Aslında hep merak etmişti, denizlerin üstünü. Neye benzerdi acaba gökyüzü.
Bir yanda büyük bir merak, bir yanda ölüm korkusu. "Dudağı yanıklar" denir, şanslıdır onlar. Hani görüp de gökyüzünü ,insanı, oltadan son anda
kurtulanlar. Ne çare balıkçının parmakları hoyratça kavradı onu.
Küçük balık anladı yolun sonunun geldiğini. Koca denizlere sığmazdı, oysa şimdi yüzerken küçücük yesil leğende cansız uzanivermiş dostlarına değiyordu minik yüreği.İnsanlar gelip geçtiler önünden.Bir kedi yalanarak baktı gözünün içine. Yavaşça karardı dünya, başı da dönüyordu. Son bir kez düşündü derin maviyi, beyaz mercanı, bir de yeşil yosunu.Işte tam o sırada eğilip aldım onu, yürüdüm deniz kenarına. Bir öpücük kondurdum başına. Sade bir törenle saldım denizin sularına. Bir an öylece bakakaldı, sonra sevinçle dibe daldı gitti, tüm kederimi söküp atarak.Tesekkürü de ihmal etmemişti, birkaç degerli pulunu e avuçlarıma bırakarak. Balıkçı ve kedi saşkın baktılar yüzüme.
Sorar gibiydiler, neden yaptın bunu diye..

"BiR GÜN" dedim, "BULURSAM KENDiMi YESiL LEĞENDEKi KÜÇÜK BALIK KADAR ÇARESiZ, SON ANA KADAR HEP BiR UMUDUM OLSUN DiYE.."

basaran
Başçavuş
Başçavuş

Mesaj gönderen basaran » 09 Nis 2007 12:29

sayın cok kıymettar arkadasım suanda yapmıs oldunuz yada yazmıs oldunuz eserler bana ayıt olup sıze esefle kınıyor ve allah bıldıgı gıbı yapsın dıyorum ozunuze yaxsı bakın ama almıs oldunuz eserlerın altına benım adımı yazarsanızda sevınıreım :!:
basaran
Başçavuş
Başçavuş

Mesaj gönderen basaran » 09 Nis 2007 12:29

sızın suankı yazmıs oldunuz eserlerde benden adımı eklemeyı unutmayın oky
yigido

Mesaj gönderen yigido » 09 Nis 2007 12:31

işin yokmu kardeşim ifftirada bulunuyorsun
JİLAN
Albay
Albay
Ruh Hali:Kızgın