EMRE FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİ

Güncel Spor Haberleri
ZAGROS
Moderator
Moderator
Ruh Hali:Huzurlu
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe
EMRE FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİ

Mesaj gönderen ZAGROS » 17 May 2007 11:34

Emre: Fenerbahçe şampiyonluğu hak etti

İngiliz ekibi Newcastle United'da forma giyen milli oyuncu Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin şampiyonluğu şansla kazanmadığını belirtirken, gelecek yıl da Newcastle'da olacağını açıkladı.

Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi programına katılan Emre, Fenerbahçe'den geçmişte teklif aldığını bir kez daha doğruladı. Emre, Newcastle United'da oynamaya başladıktan sonra Fenerbahçe'nin bir teklifi olmadığını kaydederek, “İnter'den ayrıldığım dönemde ciddi bir teklif vardı. Ben Türkiye'ye dönmek istemedim. Inter'den Newcastle'a geldikten sonra bir daha teklif almadım. Avrupa'da oynamayı istediğim için Fenerbahçe'yi kabul etmedim” şeklinde konuştu.

Glenn Roeder'in kulüpten kovulmasını ve yerine Sam Allardyce'ın gelmesini de değerlendiren Emre, teknik direktör değişikliğinin kendisine dokunmayacağını söyledi.

Emre Belözoğlu, eski hocası Glenn Roeder hakkında ise “O süreçte bana çok destek oldu. Futbolcular olarak biz de ona destek verdik. İyi bir hoca olmasına karşın olmadı. Her sene 5-6 oyuncusu sakattı. Michal Owen, Damien Duff, Kieron Dyer... Bunun kararını kulübümüz verdi. Transferler olacaktır. Bazı oyuncular gidecektir. Benim 3 sene daha mukavelem var. Beni göndermeyi düşünmüyorlar. Önümüzdeki sezon buyuk ihtimalle yine Newcastle'da oynayacağım” ifadelerini kullandı.

Bolton forması giyen eski Fenerbahçeli oyuncu Anelka hakkında da açıklamalarda bulunan Emre, “Maçlarda devamlı İstanbul ile ilgili konuşuyoruz. Anelka iyi bir futbolcu. Türkiye'de istediği ortamı bulamadı. Türkiye'de de kötü oynamadı bence. İstanbul hakkında pozitif düşünceleri var” dedi.

“Spor Meydanı” sayfasına dön