Okulda Dehşet

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Okulda Dehşet

Mesaj gönderen Siyabend » 16 Ara 2010 22:56

Amerika’nın Florida eyaleti, Panama City şehrinde bir okul, Bay City bölgesi okullarının yönetim toplantısı yapıldığı sırada silahlı bir saldırıya sahne oldu.

İsminin Clay A. Duke olduğu öğrenilen silahlı saldırgan, önce konuşma yapan öğretmenlere kurşun yağdırdı ardından kendi silahıyla intihar etti. Kayıtta olan güvenlik kameraları tüm olayı saniye saniye görüntüledi.

Salı günü yönetim kurulu toplantısını sessizce takip eden 56 yaşındaki eski mahkum, toplantının ortasında ayağa kalktı, yönetimin önüne çıktı ve "V for Vendetta" çizgi romanı ve filminin baş karakterini simgeleyen sembol olan V’yi beyaz duvara kırmızı sprey boyayla çizdi. Hemen ardından elindeki silahı dinleyicilere doğru sallayan saldırgan erkek yönetim kurulu üyeleri hariç herkese salondan çıkmasını emretti.

Eşinin işten atıldığı için bu baskını gerçekleştirdiği belirtilen Duke’u sakinleştirmeye çalışan yönetim kurulu başkanı Bill Husfelt sakin bir şekilde Duke’u vazgeçmesi için ikna etmeye çalıştı. Husfelt’in ikna çalışması sırasında saldırgan silahını yönetim kurulu başkanına doğrulttu ve rastgele ateş açtı.

Salona müdahale için gelen Mike Jones adlı güvenlik görevlisi ile çatışmaya giren saldırgan, bacağından vurularak yere düştü ve yerde kendini vurarak intihar etti.

Olay sonrasında AP ajansına konuşan Husfelt, "Gözlerindeki bakışları gördüğümüzde, bu işin sonunun pek iyi bitmeyeceğini anladık" diye konuştu.

http://www.juzztv.com/watch_video.php?v=RS6DSHK6NX15

ZAGROS
Moderator
Moderator
Ruh Hali:Huzurlu
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe

Re: Okulda Dehşet

Mesaj gönderen ZAGROS » 17 Ara 2010 22:29

Batı ülkelerinde bu tür olaylar çok sık oluyor .

“Gündem & Haberler” sayfasına dön