Necmettin Erbakan Vefat Etti

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
.:LaHuTi:.
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Başak
Takım:Fenerbahçe
Necmettin Erbakan Vefat Etti

Mesaj gönderen .:LaHuTi:. » 27 Şub 2011 14:46

Ankara'da tedavie altında olan Erbakan Vefat etti.İslam alemi yasa boğuldu.

Resim

Ankara'da Güven Hastanesi'nde tedavi gören Necmettin Erbakan vefat etti. Hastane eski Başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın saat 11.40'da vefat ettiğini duyurdu. Erbakan'ın vefat haberini alan partililer hastaneye koştu.

Ocak ayında hastaneye kaldırılan Erbakan'ın ilk başta 24 saat kalacağı açıklanmıştı. Ancak taburcu süresi hergün giderek uzadı.

Erbakan sol ayağında bir damar iltihaplanmasıyla hastaneye yatırılmıştı. Bu süreçte kendisini ziyaret etmek isteyenler ise Erbakan ile görüştürülmemişti.

Erbakan'ın ölüm nedeni olarak kalp yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği olarak açıklandı.

OĞUZHAN ASİLTÜRK
Konu ile ilgili ilk açıklama Oğuzhan Asiltürk'ten geldi:

Türkiye'nin çok büyük bir değiri kaybedilmiş oldu. Bütün ömrünü bu milletin daha iyi yerlere gelmesi için mücadele verdi. Ölümüne kadar da bu mücadeleden ayrılmadı. Şükranla yad ediyoruz. Erbakan Hoca bu politik mücadelede her şeyini kaybetti. Bu mücadeleyi yaptı. Allah rahmet eylesin.

Bir hasta gibi davranmadı. Partisinin çalışmalarını yürüttü. Sağlığı açısından uygun değildi ama sonuna kadar bu çalışmaları yaptı. Takdir edilecek bir liderdi. Her anında fazla rahatsız etmemek için kısa bir süre yanına gidip görüştük.

YASİN HATİPOĞLU
Yasin Hatipoğlu: İslam aleminin başı sağolsun. Türkiye'nin, dünyanın, İslam aleminin muhtaç olduğu büyük bir liderdi. Haberiniz olsa da olmasa da sizin de hizmetindeydi. Yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya düzeni. Son olaylar çok üzüyordu onu, çünkü insanlığı ve dünyayı düşünüyordu.

NUMAN KURTULMUŞ
Numan Kurtulmuş: Sabırla, kararlılıkla, inançla mücadelesini sürdürmüştür. Kendisi ile yakın çalışmaktan büyük memnuniyet duydum. İslam alemi için büyük kayıptır. Çok büyük haksızlıklara uğramıştır. Küresel güçlerin oyunları, sürekli partilerinin kapatılmasıyla hakerete uğramış olan bir hareketin lideriydi.

RECAİ KUTAN
Recai Kutan: Erbakan hocamızın bir özelliği, hayatının her döneminde ülkeye ve İslam alemine hizmet düşünüyor idi. Dolayısıyla da seçimde ne yapılacak, insanlık aleminin en kısa zamanda kurtuluşuna vesile olacak meseleleri konuşuyordu. Ailesi fevkalade üzgün ama tevekkülle karşılıyorlar. Ankara'da her hangi bir töner düzenlenmeyecek.

SALİH KAPUSUZ
Cenab-ı Hak'tan mağfiret diliyorum. Ülkemiz için büyük bir kayıptır. Akademiz ve siyasi çalışmaları ile herkes tarafından bilinen çok önemli bir büyüğümüzü kaybettik. Yakınlarına ve İslam alemine başsağlığı diliyorum. Hem insan yetiştirmede hem de hizmet etmede önemli katkıları olmuş büyük bir devlet adamıdır. İnanıyorum ki daha kıymeti anlaşılacak.

ABDÜLLATİF ŞENER
Abdüllatif Şener: Türk siyasi hayatının en önemli isimlerinden biri olan Sayın Hocamız Prof. Dr. Erbakan Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Sevenlerinin ve milletimizin başı sağolsun. Kendisi hep hakkın mücadelesini vermiştir. Ülkemizin büyük bir ülke olması için mücadele vermiştir. Ben siyasi hayata kendisinin Genel Başkanı olduğu Refah Partisi'nde başladım, görevler yaptım. Onun hükümetinde Maliye Bakanlığı yaptım, gönlümüz ve duygularımız hep onunla oldu. Bundan sonra da olacaktır. Son zamanlarda devamlı görüşüyorduk. Bir kaç kez bu hastanede ziyaretine geldim ve en son görüşmemizde de ittifaklar üzerinde Türk siyasi hayatına bir yenilik ve güçlü bir çıkışın gerçekleşmesi gerektiğini ifade etmişti. Bugün itibari ile bu konuları konuşmak doğru değil. Hiçbir zaman aramızda bir kırgınlık ve ayrışma olmamıştır. Arzusu ne ise gerekenler yerine getirilecek.

habervaktim

“Gündem & Haberler” sayfasına dön