Issız Adam

beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay
Issız Adam

Mesaj gönderen beyazgül » 21 Kas 2008 10:46

Resim

Issız Adam da herkesi ağlatacak

Çağan Irmak, Ulak'tan sonra cesur sahnelere sahip bir filmle beyazperdeye dönüyor. Ama yine daha önceki filmlerinde olduğu gibi duru görüntülerle insanı anlatıyor. 'Babam ve Oğlum'da insanları aynı anda güldürme ve ağlatma kabiliyetine sahip olduğunu fazlasıyla ispatlayan Irmak, bu sefer de insan psikolojisini çözümlemişe benziyor. Ulak'ta masalsı bir ortamda keskin bıçakla ayırdığı iyi ile kötüyü kısmen de olsa aynı insanda birleştiriyor. Ve duygusal iletişimsizliğin, söyleyecekleri vaktinde söylememenin, iç-dış repliklerin farklılığının nerlere mal olabileceğini gösteriyor. Bu sebeple aşk aslında insanî iken ve kişinin çeşitli arzuları onun sadece sonucu olması gerekirken, bu sıralamayı değiştirip bedeninin esiri olan kişiliklerin çatışmasını ortaya koyuyor. Tabii filme bu kadar cinsellik bulaştırmaya gerek var mıydı derseniz, tartışılır.

Aslında 'sevgi emek ister' kavramıyla tanışmamız 'Selvi Boylum Al Yazmalım' filmine kadar dayanmakta. Ama bu, o kadar hayatın içinden bir cümle ki farklı yansımalarını başka başka ilişkiler içerisine rahatlıkla konumlandırabiliyorsunuz. Diktiği kostümler gibi başlarda çocuksu bulduğumuz Ada, Issız Adam Alper'den çok daha olgun çıkıyor sonuçta. O pek çok şeyi sırtlayabilirken Alper, bu ilişkiyi ancak ite kaka götürebiliyor. Ada'nın sevmeyi öğretirken gösterdiği sabrı Alper de sarf etse her şey daha farklı olabilecek halbuki. Kadınların erkeklerden duygusal olarak daha çabuk olgunlaştığını, erkeğin belli konularda eğitilmeye ihtiyacı olduğunu ve 'aşkın insanı büyüttüğünü' Ada'nın Alper'in doğduğu evi ziyaretinde göstermeyi tercih etmiş Irmak. Filmin ana fikri ise şu cümlede saklı: "Sen dizime yattın, ben bir hikâye anlattım ve sen büyüdün..."

ISSIZ ADAM

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Cemal Hünal,

Melis Birkan, Yıldız Kültür,

Şerif Bozkurt, Gözde Kansu

Resim

Resim

beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Re: Issız Adam

Mesaj gönderen beyazgül » 21 Kas 2008 10:52

Bu sebeple aşk aslında insanî iken ve kişinin çeşitli arzuları onun sadece sonucu olması gerekirken, bu sıralamayı değiştirip bedeninin esiri olan kişiliklerin çatışmasını ortaya koyuyor. Tabii filme bu kadar cinsellik bulaştırmaya gerek var mıydı derseniz, tartışılır
.

zaten filmin konusu bu, bu yüzden cinsellik bulaştırmışlar filme..ama duygusal yönleri daha ağır ve güzeldi..ben çok ama çok beğendim sinemada gözleri dolmayan kimse yoktu..hele sonu herkes bitirdi o müzikler harikaydı film ile bütünleşmiş sanki nil burak, semiramis pekkan hele Ayla dikmenin son sahne parçası süperdi..tavsiye ediyorum gitmenizi..
naughty.child
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Aslan
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen naughty.child » 08 Ara 2008 15:51

Ben bu filmin fragmanlarını görmüştüm.İzlemek çok istiyorum.Perşembe günü bi yolunu bulup gidicez ablamla.Paylaşım için sağol beyazgül ablacım.
naughty.child
Yarbay
Yarbay
Burç:Aslan
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen naughty.child » 27 Oca 2009 21:49

Filmi izledim gerçekten harikaydı.Ben ağlamadım ama gözlerim doldu..Sinemadan çıktığımızda herkesin makyajı akmış gözleri kıpkırmızıydı...
bukett
Yarbay
Yarbay
Burç:Boğa
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen bukett » 02 Nis 2009 18:42

paylasım ıcın saol ablam

“Sinema-Tv-Dizi” sayfasına dön