Gazetecilerin Tuhaf İstekleri

Düşüncelerinizi Özgür Bırakın
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Gazetecilerin Tuhaf İstekleri

Mesaj gönderen Siyabend » 27 Eki 2006 09:15

Sevmedikleri insanlara farklı roller yükleyerek onları bir çıkmazın içine sokmak gibi kötü bir huy edinmiş kişiler var.

Vatan Gazetesinden Ruhat Mengi şöyle bir söylem içinde olabiliyor:

"O zaman, meselâ en iyi vatandaş, en iyi Atatürkçü olduğunu iddia eden İbrahim Tatlıses Atatürk'ün armağanı olan ve kendisine en güzel yaşamı sunan vatanı için öncülük etsin. Konserlerinde, programlarında şehit askerlerimize bir rahmet göndersin ve terörü lanetlesin. Teröre bilerek, bilmeyerek destek olanları doğru yola davet etsin. Diğer sanatçılar da bunu yaptığında depremde olduğu gibi yurt çapında ne güçlü bir eylem çıkabilir ortaya...

Aslında neden şehitlerimiz için her seferinde ülke çapında saygı duruşu yapmadığımızı ve bunu medya ile dünyaya duyurmadığımızı anlamıyorum ben."

Bir rahmet gönderme veya kınama ile bir şeyler çözülecekse, eminim İbrahim Tatlıses gibi herkes bunu seve seve yapardı. Malesef konu o kadar basit değil. Bir yerde koşulsuz olarak savaşın nedenlerine karşı çıkılması gerekirken, savaşın sonuçları üzerinden kendi düşüncelerini empoze etmeye çalışılıyor.

Sanatçıların bir kere dayatma ile bir şey yapmaları doğru bir davranış olamaz.Dahası politikacı gibi davranıp her konserinde veya programında hangi düşünce olursa olsun, mesaj verme kaygısı içinde olması kabul edilemez. Herkes işini yapsa sorun çıkmaz deniliyor ama malesef hiçbir zaman bu kurala uyulmuyor..

yigido

Mesaj gönderen yigido » 27 Eki 2006 15:45

sanatcilar halka onculuk yapabildek oncu olan kisilerdir..
bence ulkemizde ve dunyada sanatcilarin halki etkileme oranlari epey bi fazla..
bence sehitlerimizi her zaman dua etmek ve onlari rahmetle anarak o zorluk dolu gunleri hatirlamamiz lazim..o zamanlari hatrlayarak dusmalarimiz daha iyi taniriz ve onlara olan kinimizden onlara muhtac olmamaya calisiriz..
he sehitlermize rahmet gondererek belki sorunlar cozulmez ama bunu yaparak bir adim atilabilir..
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen Siyabend » 27 Eki 2006 16:05

Hem şehitlere sahip çıkmak hem de yeni şehitler olmaması için
çalışmak gerekir diye düşünüyorum.
Birkaç süslü laf ile de onlara sahip çıkılmadığını bilme gerekir..
ANTER
Üstteğmen
Üstteğmen

Mesaj gönderen ANTER » 18 Oca 2007 17:03

Hala ne dediklerini bilmeyen gazeteciler çoğunlukta olmasına rağmen,olayların önemini gören gazeteciler de çoğalmaktadır ve eskiye göre daha gür bir ses çıkartabilmektedirler.İnanıyorumki çok yakın bir gelecekte düşünce özgürlüğü adına çok güzel gelişmeler olacaktır.Bu noktada gelinen durumdan korkulmaması gerekir ve gelinen durumun sadece ilk adım olduğu hep bilinmelidir.

“Özgür Düşünce & Felsefe” sayfasına dön