Osmanlı Sultanları

Düşüncelerinizi Özgür Bırakın
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Osmanlı Sultanları

Mesaj gönderen Siyabend » 08 Tem 2007 14:17

Osmanlı devleti yaklaşık 600 yıl boyunca islamiyet adına hüküm
sürdüğü halde hiçbir Osmanlı Sultanının haca gitmemesi
bir çelişki değil midir?

ÖZGÜRLÜK
Yüzbaşı
Yüzbaşı
Burç:Koç

Re: Osmanlı Sultanları

Mesaj gönderen ÖZGÜRLÜK » 19 Tem 2007 12:30

Osmanlı Devleti savunulması gerekn son devlettir..

öncelikle ırkın milletin benim hi önemli olmadığını belirtmek isterim.. fakat Türkçü olduklarını idaa edip de Osmanlıyı benimseyen arakdaşlara şaşıyorum..
çünkü OsmanlıTürk devleti değildir..

şöyle ki;

Osmanlıda yönetim Türk değildir.. Osman ve Orhan Beyden sponra Türk padişah yoktur..
Orhan Bey bizansılı bir prensle evlenir..sonrakiler de göçmen oalrak hareme getirilen kadınlardan çocuk yaparlar ve hiçbiri Türk değildir.. zaten Türk özelliklerini de İslamla beraber yozlaştırmışlardır..

orduda devşirme sistemi zaten Türk olma özelliğini kaybettirmiştir.. çünkü devşirme sistemi bile 16 .yy sonrası tamamen bolulmuştur.. yabancılar Türkleri yozlaştırmaya başlamıştır..

halka bakarsanız da Türk kelimesinin hakaret anlamına bile geldiğini görürürsünüz.. kırsal kesimlede "it "anlamında kullanılır.. ayrıca Türkler köylerde yaşayan manavcılık yapan geliri olmayan insanlardır.. ekonomik oalrak yüksek mertebede olanlar yahudilr ve ermenilerdir.. tüccarlık kuyumculuık gibi meslekler yapmaktadırlar..

yani Osmanlı bir kere Türk devleti değildir.. bu apaçık ortada...

bir başka konu; osmanlıdaki padişahların sapıklığı...
haremlerdeki kadınları bilirsiniz.. 40 50 tane karısı ve 200 küsür çocuğu olan padişahlar varıdr.. aynı zamnda eş kavramı bile basitleştirilmiş ve ilk çocuk kimden doğarsa o padişahın eşi olmuştur..
Osmanlı pdaişahlarının sapıkları bunlad a bitmez.. hareme sadece kadın değil OĞLAN da alırlar..
İÇ OĞLAN olarak adlandırılan bu oğlanlar yine padişahların sapık emelleri şiçin kullanılır..

ve Osmanlı İmparatorluğundaki sistemlerin 16 yydan sorna nelere uğradığınıd a bilmemek mümkün değil..
ilk padişahlar sağlam sistemler kursa da 16.yydan sonra decvlet yönetiminde askeriyed her kademede rüşvet iltimas vs. geçerli olmaya başlamış..
bugün ülkemizdeki adam kayırmaları düşünürseniz Osmanlı yanında onlar çok az kalıyor.. hesaplayın işte..

daha anlatılması gerekn çok şey var.. daha doğrıusu ibret alınması gereken.. mesela Yeniçerielerin son dönemlerinde sokak ortasında akdınlara tecavüz ettikleri bile Tarihçler tarafıdnan söylenen şeyler..

şimdi OSMANLI TORUNUYUM derken bir kez daha düşünelim artık...

söylediğiniz hac konusuna gelince de bu da yine Osmanlıdaki zevk sefa düşkünlüğünün bir parçasıdır.. İSlamın temsilcileri hacca gitmiyor.. imkanları mı yok.. hac dediğiniz yer zaten bizim OSmanlı toprağı neden gitmiyorlar bir düşünelim.. ????
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı

Mesaj gönderen Siyabend » 25 Tem 2007 14:48

öncelikle ırkın milletin benim hi önemli olmadığını belirtmek isterim.. fakat Türkçü olduklarını idaa edip de Osmanlıyı benimseyen arakdaşlara şaşıyorum..
çünkü OsmanlıTürk devleti değildir..

Zaten şuan Türkiye'de Türkçülük peşinde koşup "asarım keserim" edebiyatı yapanların çoğu Türk değil.
"Çerkezim ama Türk olmaktan gurur duyuyorum" diyebilecek kadar çelişki içinde olanlar var..
ÖZGÜRLÜK
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen ÖZGÜRLÜK » 26 Tem 2007 10:17

haklısınız.. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ayrı birşey.. fakat insman geldiği kökeni yada ailevi yapısı açıkça söylemeli.. ben Kürdüm ama Türk vatanadaşıyım diyebilmeli.. bizim dayatmalarımız bunları da engellemeye yönelik.. neyse.. farklı konuya gidiyoruz...
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 26 Tem 2007 10:23

osmanlı devleti ile alıp veremediğiniz neer hala anlıyamıyorum :roll:
ÖZGÜRLÜK
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen ÖZGÜRLÜK » 26 Tem 2007 10:42

sn.beyazgül bakınız yukarıdaki yazımda size Osmanlıyla iligili tüm düşüncelerimi yazdım.. iki dakikanızı ayırıp okursanız anlayacaksınız..
beyazgül
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen beyazgül » 26 Tem 2007 10:57

okudum okudumda sapıklıkla suçlanmaları ağırıma gitii... :8)
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı

Mesaj gönderen Siyabend » 26 Tem 2007 11:06

Kendi açımdan söylemek isterim ki Osmanlı Devleti ile ilgili bir sorunum yok.
Kafama takılan bir sorunun cevabını arıyorum.
Bu konuyu başka forumlarda da açtım
beni ikna edecek bir cevaba rastlamadım..
ÖZGÜRLÜK
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen ÖZGÜRLÜK » 26 Tem 2007 11:11

beyazgül yazdı:okudum okudumda sapıklıkla suçlanmaları ağırıma gitii... :8)

bunlar gerçekler sn.beyazgül.. geleneksel hiç.birşey yok.. haremde 50 tane kadını olur.. ilk çocuk kimdense valide sultan olur aile yapısına bakar mısınız.. iç oğlan konusu da kesin kanıtım olmamakla birlikte birçok yerden duyduğum bir olay..

osmanlı kitaplardaki gibi değil..
beyazgül
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen beyazgül » 26 Tem 2007 11:25

çoğu şey kitaplardaki gibi değildir :!:

“Özgür Düşünce & Felsefe” sayfasına dön