Yüreğim Yangın Yeri

Aşk hakkında bilmeniz gerekenler
Newroz
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Huzurlu
Yüreğim Yangın Yeri

Mesaj gönderen Newroz » 05 Kas 2009 11:44

Sokağına dikiliyor gözlerim oturduğum balkondan, orda olmadığını bile bile bu gece. Ellerim çenemde gözlerim bir yanıp bir sönen sokak lambasına takılıyor, tam köşedeki. Karanlık bastı çoktan. Ay'ı arıyor gözlerim sadece gene gülümsüyor mu diye görebilmek için ama saklanmış bu gece. Yıldızlarda yok göremiyorum. Bir geceye göz kırpan sokak lambası var bir de kapalı perdeler ardından sızan ışıklar.

Bir oda dolusu yalnızlığım var bu beş kişilik kalabalık içinde bu gece. Duymadığım kahkahalar ve umursamadığım sohbetler. Benim yaptığım tek şey sokağına dikmek gözlerimi ve hep yaptığım gibi özlemek seni. Ay da fark ediyor sanırım bunu, gösteriyor yüzünü bana, teselli olmak ister gibi nazlı nazlı değiyor gözlerime. İnmek geliyor içimden aşağıya, terk edip bu kalabalık yalnızlığı sana koşmak, çalmak kapını, orda değilsin bu gece, bile bile.

Geçiverse diyorum hayalin köşeden, ay bakıyor yüzüme, sevmek diyor zor iş. Hayır diyorum, sevmek huzur içinde bakmak demek geleceğe. Gülümsüyor. Şahit olduğu için titreyişlerime, itiraz etmiyor. Beni baş başa bırakıp sensizliğimle köşeye çekiliyor. Dur diyorum peşinden, gitme, biraz olsun aydınlat içime çöken karanlıkları, en azından bu gece...

En sevdiğim kalabalık bu içeride gülüşen, karışmak istiyorum içlerine ve birkaç saatlik olsun seni özlediğimi unutmak. Ama olmuyor, sende hala sancıyan yanım. Denemeli belki de eşlik etmeyi bir oda uzağımdaki kalabalığa. Bir çift yeşil göz dikiliyor gözlerime, kimseye anlatmadıklarımı ona anlattığım, benim en büyük sırdaşım, merakla bakıyor bana gene. Bilirim çoktan anlamıştır bakışlarımdan derdimi. Bir iki söz söylese diyorum kalkıp, azalmaz içimde büyüyen feryadın sesi biliyorum biliyorum ama gene de bekliyorum.

Çok var sabaha, hala karanlık dört bir yanım ve ben oturduğum balkondan sokağına bakıyorum. Koşar adım gelmek istiyorum kapına, gülen yüzünü görmek, tutsak olduğum gözlerinde erimek ve sarılmak ben geldim deyip de, orda değilsin bu gece, bile bile...

Bakma sen satırlarım arasında koşuşturup duran hasrete, seni özlemek bile öyle güzel ki. Bir cümle geliveriyor dilimin ucuna, yetmese de bendeki yerini anlatmaya dökülüveriyor dudaklarımdan; "Varlığıyla gurur duyduğum sevdiğim ve açılan ellerimdeki şükür sebebimsin sen Karışıyor karanlıkta rüzgarın şarkı sözlerisına sesim ama gelip dolmuştur kulaklarına, bilirim

“Aşk u Meşk” sayfasına dön