Köpek

Hayatımıza örnek alacağımız hikayeler
yigido
Köpek

Mesaj gönderen yigido » 05 Nis 2007 12:36

Mandelson 12 yaşında fakir bir ailenin çocuğudur. hayatta tek tutkusu köpeklerdir. Her gün pet shoplari gezip, köpeklere bakıp onlardan bir tanesine sahip olacağı günü hayal edermiş. Her zaman babasına yalvarıp kendisine köpek alabilmesi için gerekli parayı vermesini ister, ama babası maddi imkanları yüzünden karşı çıkınca da çok üzülürmüş.

Bu nedenle bütün harçlıklarını biriktirip babasını da razı edip biraz daha para toplamış. Doğruca çarsıdaki hayvan dükkanına gitmiş. Bir köpek beğenmiş. Dükkan sahibine fiyatını sormuş. Adam:

"O köpek satılık değil!" cevabını verince; Mandelson gayri ihtiyari nedenini sormuş. Adam:

"O köpeği satamam çünkü onun bir ayağı yok" demiş. Çocuk:

"Olsun ben onu istiyorum" demiş. Adam:

"Evlat o köpek sana istediğini veremez" diye eklemiş. Çocuk:

"Ne gibi?" diye karşılık verince; adam:

"O koşamaz, seninle oynayamaz, yani seni eğlendiremez" demiş. Çocuğun ısrarlarına dayanamayan dükkan sahibi köpeği çocuğa hediye etmek istemiş. Fakat Mandelson teklifi reddedip cebindeki bütün parasını adama uzatmış. Adam isteksiz ama çocuğun köpek sevgisinden duyduğu sevinçle parayı alıp, Mandelson'a:

"Evlat bu köpeğin sakat olduğunu bile bile neden o kadar ısrar ettin?" diye sorunca Mandelson pantolonunun paçasını aralayıp protez bacağını göstererek su yanıtı vermiş: "siz o köpeği bana sakat olduğu için vermek istemediniz, ama inanın beni ondan daha iyi hiçbiri mutlu edemezdi!"

Newroz
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Huzurlu

Mesaj gönderen Newroz » 21 Nis 2007 22:08

Çok anlamlı bir hikaye.
SoSYoLoG
Üstteğmen
Üstteğmen
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen SoSYoLoG » 08 May 2007 12:31

kuşummm ben o çocuğu yerim nerden buluonuz böle şeyleri çok güzel yiğido tebrikler
JİLAN
Albay
Albay
Ruh Hali:Kızgın
Takım:Fenerbahçe

Re: KÖPEK

Mesaj gönderen JİLAN » 24 Tem 2007 12:55

paylaşım için tşk güzel bi hikaye
ZAGROS
Moderator
Moderator