DYP lideri Ağar'dan müthiş açıklama

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
Mir.
Onbaşı
Onbaşı
Ruh Hali:Mutlu
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen Mir. » 30 Kas 2006 18:04

Ben faşist kişiliklerin soylemlerine kessinlikle katılmıyorum

Söylemlerinde gerçeklik payı yoktur zaten

reis
Albay
Albay
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen reis » 01 Ara 2006 13:44

agarın yaptıgı acıklama bana hıc yabancı gelmedı vede hıc tuhafımada.şu anda ıktıdar olan pardıde secımlerden once yaptıkları progabandaları yusde onunu yapmaya calısıyorlar bu adamın yaptıgı zararın neresınden donersen kardır deyılde kopruyu gecene kadar ayıya dayı dıyeceksın deyımıyle yolla cıkıyor. ama malesef halkımızın bu gıbı laflara karnı tok baska kapı calsın bencebu adamın sozlerını destekleyende gecmısı dusunerek karar versınler
:lol:
Kawa
Binbaşı
Binbaşı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Kawa » 01 Ara 2006 14:32

bana göre adara kimse golgen yamuk bıle söyleyemez nedenmı
çunku kenı başına bır devletır agar 90lı yılara dönup baktıgımızda ne pıslıkler görunuyor inek dıçkısı gıbı mubarek anlayacagınız agar herşeyın
farkında ve kırlı işler adamı kısaca ve önunu çok iyi göruyor demeçlerine hak veriyorum bundan sonra süreç bır kavusa sürüklenecek ve iç savaş hata inkılap bıle yaşana bılır böylesı bır ülkede yaşıyoruzkı kapkaranlık
yanı yarınlarımız kefensız cesetler olabır demek istıyorum agar kürt halıkını sevdıgı için deyıl gerçekleri gördu için bukadar çırpınıyor
bu kadar kan emışine yeter dıyor ........
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı

Mesaj gönderen Siyabend » 01 Ara 2006 19:43

nihayet biri beni anladı :mrgreen:
reis
Albay
Albay
Burç:Balık

Mesaj gönderen reis » 02 Ara 2006 17:17

siyaben kardeş nihayet biri beni anladı ne demek .işin aslı bu zaten
ARIAGA
Onbaşı
Onbaşı

Mesaj gönderen ARIAGA » 14 Ara 2006 17:25

SIMDI KURTLER CIKIPDA AGARA BINLERCE OY VERSE HIC SASIRMAYIN CUNKU KURTLERI KANDIRMAK KOLAY ,AGAR BU IYI BILIYOR ,VE ONDAN DOLAYI BU SUPRIZLERI YAPIYOR.
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 15 Ara 2006 14:45

evet kürtleri kandırmak çok kolay :!:
ARIAGA
Onbaşı
Onbaşı

Mesaj gönderen ARIAGA » 15 Ara 2006 18:22

DOGRU SOYLUYORSUN ,BEYAZGUL SECIM YAKLASINCA BUTUN PARTILER KURTLERE BIR SURU GARATI VERIYORLAR,MESELA EKONOMIKGARATILERI SECIM BITINCE ORTADAN KAYIP OLUYORLAR,EVET COK KOMIK BU POLITIKACILAR ,AMA KURTLER ESKI KURTLER DEGIL ARTIK UYANMISLAR ESKISI KADAR SAF DEGILER.
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı

Mesaj gönderen Siyabend » 15 Ara 2006 19:04

Şu bir gerçekki Kürtlerin saf olmaları ya da öyle görünmelerinde iki etken çok önemlidir!

1-Sistem tarafından bilinçli olarak eğitimsiz bırakılmaları.Ki bu durum şu an bile eskisi kadar olmasa da devam ediyor.

2-Kürtler bağlı oldukları din için bir çok haklarından feragat etmeyi tercih etmişlerdir! Ne yazıkki bu tercihleri sonradan "saflıkla" adlandırılacaktır!
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı

Mesaj gönderen Siyabend » 17 Ara 2006 20:12

Alıntı haber:
"Mehmet Ağar, De Klerk, Yaşar Kemal, Tutu olmalı."
DEP eski Milletvekili Orhan Doğan, Sabah yazarı Mahmut Övür aracılığı ile bu öneride bulundu.

DYP lideri Ağar'ın "Düz ovada siyaset" sözünü anlamlı bulan Orhan Doğan, bunun çok önemli bir çıkış olduğunu vurguluyor ve isim vermeden Deniz Baykal'ı eleştiriyor.

Orhan Doğan "Kürt sorunu"nun çözümü için ise şu öneride bulunuyor:

-"Türkiye'nin bir Gandi'si bir Zapatero'su, Desmond Tutu'su olsaydı belki bu harekete gerek kalmazdı. Güney Afrika'da bir papaz, İspanya ve IRA barışında bir rahip rol aldı. Biz bir imam bulamadık. Ama Mehmet Ağar Türkiye'nin G. Afrika'daki De Klerk'i olabilir. Ben başaracağına inanıyorum, biraz güç vermek lazım. Desteklemek lazım. De Klerk, G. Afrika Genelkurmayı'nın en etkili ismiydi. Oradaki uygulamaların sorumlusuydu. Sonra devlet başkanı oldu. İlk kez Afrika Ulusal Kongresi üyeleriyle 'ben görüşmeye hazırım' dedi. Gitti Mandela ile cezaevinde görüştü. Dedi ki, 'sabotaj eylemlerini durdur.' Türkiye Klerk'ini arıyor. Mehmet Ağar da buna en büyük aday. Yaşar Kemal ise Türkiye'nin Desmond Tutu'su olmalı."

“Gündem & Haberler” sayfasına dön