Samanyolu Müslüman Takiyesi Yapıyor

Gündemdeki olaylar,tartışmalar
RealisT
Onbaşı
Onbaşı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Boğa
Takım:Galatasaray
Re: Samanyolu Müslüman Takiyesi Yapıyor

Mesaj gönderen RealisT » 26 Tem 2008 14:18

İşte cahillik burdan baslıyor.Zamanın din adamları Atatürk ün latin alfabesini getirdiği zaman karsı cıkmıslar getirmeyelim Arapca kalırsa Kur'anı herkez bilip okur demişler. Arapca birsey anlayamaz demişler. Bu seferde Atatürk Ozaman Anlıyacakları türden yapalım demiştir Ve Kur'an vb. Arapca yazılmıs olanları Türkce haline getirelim hiç bir değişiklik olmadan demiş.Bunun ne gibi zarari var sen anlıyormusun Ezan okununca ne denildiğini Atatürk bunu engellemek istemiş Harbidende bilmiyorsun..!!!

Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Siyabend » 26 Tem 2008 14:26

Bir dildeki kelimelerin okunuşları başka bir dilde hiçbir zaman aynı olmaz.
Ki Türkçe dili başka dillerdeki okunuşları hiç karşılamaz...

Mesela Kürtçe'de X harfi kullanılıyor.Tanıdığın bir Kürt arkadaşın bu harfi okusun ve sen de bunu Türkçe yazmaya çalış.
Yazamazsın çünkü karşılığı yok!

Ve Kuran öyle bir özelliği sahipki kelimelerin tek bir harfi yanlış okunsa çok farklı anlamlar çıkabiliyor..
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay
Burç:Koç
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen SEYDUNA » 26 Tem 2008 16:35

şimdi birşey diyecem allah içinatatürkün o kadar fotosu var hangisinde namaz kılarken çekmiş tabi bunada çare var gider photoshoplar getirirsiniz o ayrı
bugüne kadar tarih dersi gördüm hiç birinde atatürkü haksız yapan yada yanlış yaptığını söyleyen bir yer görmedim bunun için sürekli tarih derslerinde tartışma çıkarırdım ekmek parasına çalışan öğretmenlerle fakat en sonunda bana itirafta bulunan bir öğretmenimle çok samimi bir şekilde oturup konuştum bana sana kısa ve öz bir şekilde anlatayım dedi bu kişinin özel bilgilerini saklıyorum ve bunuda söylüyeyim bu kişi tamtamına bir türk bana bende senin gibi hatta senin inandıkların olabilir bende hiç inanmıyorum türk tarihine dedi yapılan ve saklanan haksızlıklara hepsini biliyorum bunu birtek ben değil bütün dünya biliyor dedi bende senin gibi fakültede hocaya karşı çıkıp öyle böyle nedir bu yalanlar dedim dedi hocamda benim sana yaptığım gibi beni odasına çekti dediki oğlum bende inanmıyorum bunların hepsine ama böyle bir gerçek varki benim bunları para kazanmak için yani maaşımı alıp ailemi ve kendimi kimselere muhtaç etmeden ve güzel bir hayat yaşamak için bu yalanları anlatmam lazım bana bunun için para veriyorlar dedi dedi bana baktım hocada bana dediki oğlum eğer sende beni aldığım iki kuruştan etmek istiyorsan o ayrı yoksa bırak artık bu ayakları dedi kimse ne seni nede beni dinler dedi bende ogünden sonra o kadar tartışmaya girmedim hatta benim gibi tartışmaya giren arkadaşlara karşı çıkıp öğretmene yardım bile ettim hatta birbirimize göz ataraktan yada gülerekten belkide ilk defa bukadar çok sevdim bir türkü gerçekçi olduğu için

ama bu bir kaçınılmaz ermeni katliamını kabul etmedi herşeyi kabul eder onu kabul etmezdi bana bu konu içinde bu cevabı verirdi senin aileni halkını öldüreni sen ne yaparsın bende suskun suskun bende öldürürüm derdim ve susardım uzatmazdım çünkü ikimizdede belge vardı ikimizde birbirimize karşıu haklıydık bu konuda ben ermeni katliamı derdim o bana türk katliamı derdi hangisi gerçek hangisi yalan bunu allah bilir
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay

Mesaj gönderen SEYDUNA » 26 Tem 2008 16:41

ve çevirme işine gelince tüm edebiyat ve türkçe derlerinde söylenen birşey bu hiç bir eser sözlü olsun yazılı olsun hiç bir eser çevrildiği dilden daha iyi olamaz hele bu yüce kitabımız kuranı kerim ve içinden çıkıp sözlü söylenenlerse lütfen arkadaşlar laikliği direk müslümanlığa karşı kullanmayalım
laiklik cahillere karşıdır kalkıp birdini laikliğe karşı diye değiştirmeyelim bırakın herkes istediği dine inansın o yeter müslümanı rahat bırakın müslümanlar hristyanlar gibi yahudiler gibi halkın arasına adam karıştırıp para karşılığı yada dünya malı karşılığı dinlerine çekmiyorlar bunu herkeste biliyor lütfen lütfen lütfen gerçek türkler gibi davranın
SEYDUNA
Yarbay
Yarbay

Mesaj gönderen SEYDUNA » 26 Tem 2008 17:19

RealisT yazdı:Seydunya Suanda Sen Burda Oturup Konu yazabliyorsan Atatürk'e borclusun.Bak Bazıları der Atatürk Cephede savasmadı ,TÜRK askerleri savastı derler. ama cok yanlıs ..Bir Benzetme yapayım örnegin cobansız koyun sürüsü ne olur sence? ya kurt yer yada kaybolur.Atatürk o kadar Deneyimli olmasaydi Ve Kurtulus Mücadelesini ortaya atmasaydi kim yapacaktı bir kişi söyle.Atatürk Laiklik getirmiş kötümü etmiş Dinci kesim ler Atatürk ' ü Hep rakı içti laiklik getirdi falan der ama hiç Namaz kıldıgını , savasları kazanınca Sükür namazı Kıldıgını yada Cumalara gittiğini söylemez ,Kur'an okumadan Cepheye gitmediğinide söylemez cünkü Atatürkü Piyon olarak görüyorlar.Sinirlenmemek elde değil.Okunan Ezan'ın Atatürk 'ün sayesinde oldugunuda unutmayın mesela Almanya Hristiyan bir memleket ve ezan Okunuyormu ? hayır.Türkiye' yi Kurtarmasaydık parcalansaydı Hristiyan bir toplumun sömürgesi altında olacaktık ve Bizim dinimize karısacaktı.Yapmayın gözünüzü seveyim Atatürk Kadar Yüce bir kişiliği nasil Bizim için bir emegi olmadi diye düşüne biliyorsunuz.Utanın kendinizden..
ben atatürke falan borçlu değilim ondan daha akıllı arkadaşları vardı onun yanında savaşa giren hiç birinin imi doğru dürüst geçmiyor buna ne diyeceksin hatta ismet ününi var kazım karabekir vs. ben borçluysam üstüne bez parçası ile savaşa yalın ayakla giren atalarıma borçluyum ve atalarımız için o tür bir benzetme yapman yanlış yok çoban olmadan sürü ne yapsın daha doğru bir örnek verseydin hiç fena olmazdı utanmaya gelince kullandığın lafa dikkat et o kadar ataürkü sevmeme karşın bu güne kadar ona yada forum içinden başka kimseye o kadar usülsüzce konuşmadım utanmak ne demek sendenmi öğrenecem yada sendenmi öğrenecez o araştırın dediğin arşivlerin üstündeki tozlardan çok içindeki yanlışları ve yalanları da düzeltte sen oku o zman belki realist olabilirsin tarih ndediğin gerçekçi olacak herşeyi olduğu gibi anlatacak
RealisT
Onbaşı
Onbaşı

Mesaj gönderen RealisT » 27 Tem 2008 21:28

Siyabend yazdı:Bir dildeki kelimelerin okunuşları başka bir dilde hiçbir zaman aynı olmaz.
Ki Türkçe dili başka dillerdeki okunuşları hiç karşılamaz...

Mesela Kürtçe'de X harfi kullanılıyor.Tanıdığın bir Kürt arkadaşın bu harfi okusun ve sen de bunu Türkçe yazmaya çalış.
Yazamazsın çünkü karşılığı yok!

Ve Kuran öyle bir özelliği sahipki kelimelerin tek bir harfi yanlış okunsa çok farklı anlamlar çıkabiliyor..
ilk basta Ya ne sacmalıyorsun sen? diyeceğim. İkincisi Kur'anı kerimin türkce mealleri yanlıs ozaman senin dediğine göre.. Ya harfi neyse harfi yazılmıyacak ki .Kuranda mesela demiyormu Lut Kavmi Böle böle yaptı falan diyo Arapcada Türceksini yaziyorlar.Atatürk'ünde düşüncesi bu.!
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Siyabend » 27 Tem 2008 21:32

Kuran'ın Türkçe meali başka, Kuran'ı Türkçe okumak başka.
Bunu birbirinden ayıramayacak durumda isen hiç tartışmaya girmeyelim..
RealisT
Onbaşı
Onbaşı

Mesaj gönderen RealisT » 27 Tem 2008 21:50

Arkadasım ! . Atatürk'ü sevmiyo olabilirsin ama içinde sakla .T.C Toprakları içindeysen Atatürk Hakkında yorumda yapmıyacaksın.İsmet inönü Kazım karabekir Paşalarım Da vardi Ve bircok Paşa , Subay .. Ama Hangisi Kalkıpta 19 mayıs 1919 da Samsuna cıkarak Kurtulus mücadelesini baslatti. Peki Atatürk Yapmasaydi kim yapacakti ? Ben Yüce Türk Milletini ; Koyuna benzetmedim Sana örnek verdim.Okadarda Cahil yada Kişiliksiz değilim.Bizim için cephede savasan Yüce "TÜRK"-kürt - cerkez - kafkas vs.vs. Kimseye koyun demem.Sadece örnekti.Düşün Savasta Neden Komutanlar arkadan gidiyor? Bir atılan bombadan sıcrayan sarapnel parcası Komutana denk gelse Sehit olsa Basta komutan olmayan Ordu ne yapacagını neyi yapacagini nerden bilsin? Bu arada O ögretmen falan filan hikayelerini geç. Neyi biliyormus kanıtlasın yaptıgı usulsuzlükleri Göstersin Suanda Atatürk ü övdüğüm kadar övmücem ve sizden özür dileyeceğim.Haa ! söyle olur "Vatan Söz konusuysa Gerisi Teferruattır." Sözüne göre Haraket yaptıysa Ozaman iş başka. Bana burda laf kalabalıgı yapma. --- () --- Bu arada Ermeni meselesine geleyim.Sen gercekten biliyorsan Ermeni katliamı diye birseyin olmadıgını iyi bilmen lazım. Ermenilerin yaptıgı o toplu soykırımdan sonra halk kendine saldıran ermenileri öldürünce Suclu biz oluyoruz değilmi. Zorunlu göç yapılmıs Güneye zorla göc yaptırılmıs nedenide Okadar Türk -kürt .. öldürdükleri için göçe zorlanmıs..Tabi dogal olarak Halk ta Öfke duyacak karısını kız kardesini öldürenlere Ugurlamıcaklar ya! yolda bos buldukları ermenileri Okadar güvenliğin arasından öldürmüşler falan filan bumu soykırım.. Yapma Allah askına ..
RealisT
Onbaşı
Onbaşı

Mesaj gönderen RealisT » 27 Tem 2008 21:53

Ya Sen cidden ne dediğin farkında değilsin.Arkadasım Türkce Meline nerden cevriliyor .. ? Kur'anı kerimden değilmi. Kuranı kerimden cevrilirken Elif / be gibi Arapca harflerini Türkce olarak elif-be diye geçirmiyorlar Kelime kelime değilmi. Dediğim bu işte.. Ya ben artık konusmuyacagım sinirlerim iyice ayaklandı. " Ruhun Şad olsun Yüce Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Paşa .."
RealisT
Onbaşı
Onbaşı

Mesaj gönderen RealisT » 27 Tem 2008 21:54

Cevap yazmanıza gerek yok artık SERFİNAZ.COM u bırakıyorum Böyle bir sitede 5 dkika daha duramam Siz Kürt Türk ayrımı yaptıkca Olmaz bu iş!

“Gündem & Haberler” sayfasına dön