Ayrı Evlerde Evlilik Olur! Olmalı!

Tuğçe Baran'a Laf Sokuşturmak İsteyenlerin Mekanı
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray
Ayrı Evlerde Evlilik Olur! Olmalı!

Mesaj gönderen Siyabend » 13 Kas 2006 21:30

İşte nihayet aklı başında insanlar birer birer fikrime gelmeye başladı. Şebnen Dönmez ve Ezel Akay evlilik ilişkileri devam etmesine rağmen evlerini ayırmışlar. Tabii ki! Soru “neden ayırdılar” değil “niye birleştirmişlerdi ki”dir!

Dilek Önder kardeşim bu evliliğin geleceğinden pek umutlu değil ama ben tam tersini düşünüyorum.

Evlilik güzel bir müessese ama BİR ARADA yaşanmadığı sürece.

Bu fikir neden bu kadar tuhaf karşılanır bilmiyorum.. Bugüne kadar bunu kime dediysem yüzünü buruşturup gözünü yamulttu.

Evlilikleri büyük ölçüde öldüren, bitiren bir arada yaşamak! Aynı evde olmak. Aynı yatakta uyumak. Aynı tuvaleti kullanmak. Her gün aynı sofraya oturmak..

Mesele birbirinin mahremini görmek görmemek meselesi değil. Öyle birbirlerinin yanında tırnak kesmezlermiş, yok tuvalet kapılarını iki defa kilitlenirmiş..

Bu değil sözünü ettiğim. Ben, sevdiği adamın her şeyini görmek isteyen, sevdiği sürece de tiksinmeyen kadınlardanım. Doğalımdan da utanmam..

Mesele hiç yalnız nefes alamıyor olmak.. Hiç yalnız evde kalamıyor olmak. Hiç kendi planını, onu düşünmeden, suçluluk duymadan yapamıyor olmak. Hesap vermesen de hep bir “bildirimde” bulunuyor olmak.

Nasıl halledilir?

Benim çözümüm basit: Aynı mahalle içinde, birbirine üç veya en fazla dört sokak ötede iki ayrı ev tutmak.

İki ayrı ev ekonomik değil, bizim o kadar paramız yok falan diyenler için değil önerilerim. Kiradan birikenle iki mobilya, bir çaput daha almak yerine sonuna kadar direneceklere önerim. Ve tabii evlenmediği taktirde ailesiyle yaşamak zorunda olanlar için de değil. Hali hazırda iki evi olup, evlendiler diye illa birleşmeleri gerekir diye saplantılı fikirleri olanlara..

Herkesin kendi düzeni olsun.. Adam IKEA mı seviyor, tamam o komple IKEA yapsın evini. Kadın eskici işi mi seviyor.. Ok. Kadın da berjerlerini dizsin yan yana. Kimse kimseyi zorlamasın modern veya klasik, toplu veya dağınık, pis veya temiz, kalabalık veya tenha, koyu veya açık, sigaralı veya sigarasız, TV’li veya TV’siz, müzikli veya müziksiz olacak diye..

Bu insanlar aile olmayacak diye bir şey yok. Birbirlerinde eşyaları olacak elbette ve birbirlerinde de kalacaklar.. Beraber yemek de yiyecekler, TV de seyredecekler ama her gün değil..

Çocuk? Çocuk ta başından bu düzene doğacak.. İki evde de odası olacak. Üç gün annede dört gün babada. Canı nasıl istiyorsa. Bazen hep beraber aynı evde, bazen anne baba bir evde çocuk öbür evde. Çocuk, neye doğarsa o doğrudur sanan bir mahluk. Ben 13 yaşıma kadar anne babalar birbirleriyle sürekli küserler sanıyordum.. Aile dediğin şeyin “küsme”, mutsuzluk, sinir bozma, itişme, kakışma üzerine kurulu bir düzen olduğunu sanıyordum. Benimkiler öyleydi çünkü. Garipsemiyordum.. Öyle olmadığını ortaokulda öğrendim.. Birbirini boğazlamak şart değilmiş aile olunca!

Bu düzen, çocukların komple anneci olmasını da engelleyen bir düzen. Çünkü küçük yaşından itibaren babasıyla yalnız kalmaya başlayacak ve bir ilişkileri olacak.. Mevcut düzende, sürekli ortamda bulunan “aşırı sorumlu” anne yüzünden babalar çocuklarıyla hakiki bir ilişki kuramıyor. Anne sürekli karışıyor, baba da anneye bırakarak kaytarıyor.

Bu durumda kaytaramaz. Bakın ben geçinemeyen bir aileden söz etmiyorum. Yani boşanmış ailelerde babalar bazen haftasonu bile almak istemiyor demeyin bana.. Klasik aileden tek farkı evi ayrı olan anne babadan söz ediyorum. Mutlu bir aileden. Yani kin, intikam falan yok..

“Tek evde, daima bir arada” sistemi kesinlikle bunaltıcı bir sistem. İnsanlar birbirlerini ne kadar severlerse sevsinler, iki üç günde bir ayrı kalmak ister.. Baba anneden, anne çocuktan, çocuk her ikisinden birden. İki çocuk varsa birbirlerinden! Bütün kavgalar bana sorarsanız bu yüzden çıkıyor. Temelinde aynı evde olup, daima beraber plan yapma mecburiyetinden, herkesin birbirinin kadrajında olmasından.. Laflar tabii ki batar, yapılanlara tabii ki gıcık olunur. Normal. Sevmemekle ilgisi yok. Ama sanılan bu.

Aynı evde yaşamak neden zorunlu bana bunu biri açıklayabilir mi? “Çocuklar melektir” gibi hiç düşünmeden kabul ettiğimiz bir şey mi yoksa birbirini denetlemek, kontrol altında tutmak dışında mantıklı bir nedeni var mı?

Öyleyse daha da kötü. Baştan güvensizlik üzerine kurulu bir evlilikten söz ediyoruz.. Bu iyi bir şey midir?

Düşünmek lazım..

03.11.2006 Tuğçe Baran

yigido

Mesaj gönderen yigido » 13 Kas 2006 21:56

nasl bir dusuncedir bu boyle :!: :çığlık
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Siyabend » 13 Kas 2006 22:01

Son zamanlarda Tuğçe cadısına düşmanlık yapmak istemedik!
Çünkü son manitasından ayrılmış birine biz de bir darbe vurmak istemedik.Her ne kadar düşman olsak da insaflıyızdır!
Biz bu düşünceler içerisindeyken meğer Tuğçe Hanım manitasıyla
barışmış ve bu yetmezmiş gibi manitası onun için sıvacı da olmuş!
Mevzuyu çaktığımız an fırsat bu fırsat deyip
Tuğçe Hanımın yazılarına bir göz atalım dedik!
Ve ilk gözüme çarpan yukarıdaki yazısı oldu!
Öyle mübarek bir yazıkı her harfini eleştirmek caizdir!
Başlıyoruz!

İşte nihayet aklı başında insanlar birer birer fikrime gelmeye başladı. Şebnen Dönmez ve Ezel Akay evlilik ilişkileri devam etmesine rağmen evlerini ayırmışlar. Tabii ki! Soru “neden ayırdılar” değil “niye birleştirmişlerdi ki”dir!
Buyrun burdan yakın!
Aklı başında dediği kişi Şebnem Dönmez ve aklı başında olmayanlar olarak klasik evlilik hayatını yaşayan herkes!(Yorumsuz)
Evlilik güzel bir müessese ama BİR ARADA yaşanmadığı sürece.
Böyle felsefik bir lafa ne demeli peki?
Sevgili Düşman Tuğçe evlilik kurumun amacı zaten birlikte olmak değil midir? Birlikte olmayacaksan bu evlilik değil!
Buna isterseniz dost hayatı,isterseniz metres hayatı diyebilirsiniz!
Ama dediğiniz şey evlilik değil!
Bu fikir neden bu kadar tuhaf karşılanır bilmiyorum.. Bugüne kadar bunu kime dediysem yüzünü buruşturup gözünü yamulttu.
İnsanlığın başından beri ahlaklı yaşamın gereği olan evliliği kendi keyfinize göre değiştirmeye çalışın sonra da destek bekleyin!
Feminizmin etkisiyle farklı düşünceler üreteceğiz diye bu kadar yüksek uçmayın deriz.
Benim çözümüm basit: Aynı mahalle içinde, birbirine üç veya en fazla dört sokak ötede iki ayrı ev tutmak.

İki ayrı ev ekonomik değil, bizim o kadar paramız yok falan diyenler için değil önerilerim. Kiradan birikenle iki mobilya, bir çaput daha almak yerine sonuna kadar direneceklere önerim. Ve tabii evlenmediği taktirde ailesiyle yaşamak zorunda olanlar için de değil. Hali hazırda iki evi olup, evlendiler diye illa birleşmeleri gerekir diye saplantılı fikirleri olanlara..

Herkesin kendi düzeni olsun.. Adam IKEA mı seviyor, tamam o komple IKEA yapsın evini. Kadın eskici işi mi seviyor.. Ok. Kadın da berjerlerini dizsin yan yana. Kimse kimseyi zorlamasın modern veya klasik, toplu veya dağınık, pis veya temiz, kalabalık veya tenha, koyu veya açık, sigaralı veya sigarasız, TV’li veya TV’siz, müzikli veya müziksiz olacak diye..
Tövbe tövbe!
Ne günlere kaldık!
Diyelimki zamane gençleri böyle bir halt yedi!
Ayrı ayrı evlerde yaşanmaya başlanıldı!
Gecenin yarısı bir taraf diğerinin yanında olmak isterse ne olacak?
Saat gecenin ikisinde gidip karısının kapısını çalacaktır!
Tesadüf buya karısı da tam bir uyku düşmanı ve uyanmıyor!
Bütün mahalle uyanıyor ama hatun uyanmıyor!
Olmuyor Tuğçe Hanım olmuyor!
Evlilik farklı evlerde oturmakla yürümez!
Çocuk? Çocuk ta başından bu düzene doğacak.. İki evde de odası olacak. Üç gün annede dört gün babada. Canı nasıl istiyorsa.
Madem çocuğun isteğini düşündünüz,peki biz de soralım
ya çocuk ikisiyle hep olmak isterse ne olacak?
"Çoçuğum biz iki kaçık olarak evliliğe yeni bir boyut kazandırmak istedik ve ayrı evlerde yaşamaya karar verdik.
Ve sen de bazen babanın yanında bazen annenin yanında kacaksın diye planladık.
Şimdi oyun bozanlık yapmanın alemi yok evledim!"
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 20 Şub 2007 11:36

Tövbe tövbe!
Ne günlere kaldık!
Diyelimki zamane gençleri böyle bir halt yedi!
Ayrı ayrı evlerde yaşanmaya başlanıldı!
Gecenin yarısı bir taraf diğerinin yanında olmak isterse ne olacak?
Saat gecenin ikisinde gidip karısının kapısını çalacaktır!
Tesadüf buya karısı da tam bir uyku düşmanı ve uyanmıyor!
Bütün mahalle uyanıyor ama hatun uyanmıyor!
Olmuyor Tuğçe Hanım olmuyor!
Evlilik farklı evlerde oturmakla yürümez!

:oo :oo :oo
BuTuğçe Baran sıradışı olduğu için böyle sıradışı örnekler veriyor..acaba kendisi uygulamaya kalkarmı ki :lol:
narsisya
Yüzbaşı
Yüzbaşı
Burç:Koç
Takım:Beşiktaş

Mesaj gönderen narsisya » 25 Ara 2007 23:20

bu kadının dusuncelerı degıl Turkıye dunyanın hıc bı yerındekı hıc bır ınsanoglunda yok .. hayatı sacmalık uzerıne kurulmus ...ben onu kendı utopyasıyla basbasa bırakıyorum... boyle ınsanları okuyup onlara prım vermeyelım artık...
kurdısh gelin
Yarbay
Yarbay
Burç:Akrep

Re: Ayrı evlerde evlilik OLUR! OLMALI!

Mesaj gönderen kurdısh gelin » 26 Ara 2008 14:58

o nası bı düşünceymiş öyle yaa saçmalık..insanın sevdiği her an yanında olsun ki evliliğin de bi anlamı olsun...
reis
Albay
Albay
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen reis » 26 Ara 2008 15:00

Evlilik aşkı öldürür kelimesinide bu arada unutmamak gerekir
Bana birazzzz mantıklı gibi geldi
zinê
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Üzgün

Mesaj gönderen zinê » 26 Ara 2008 15:05

bence insan yapışık ikizler gibi yaşamamalı.
sıkılıyo iki tarafda kadın bunu görmüş anlamış
haklı...
reis
Albay
Albay
Burç:Balık
Takım:Fenerbahçe

Mesaj gönderen reis » 26 Ara 2008 15:13

Yani bazen cok sevmek yada cok beraber olmakta insanı sıka biliyor..
zinê
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Üzgün

Mesaj gönderen zinê » 26 Ara 2008 15:32

valla ne kadar rahat olursa insan evlilik için o kadar iyi.
hesap sormalar baskılar arttıkça evlilik sarsılmaya başlar,tamamen ayrı yaşamak olmasa da kişilerin birbirlerine özgürlük tanımaları gerekir.
şahsi düşüncem se insan çocukları olsun istiyorsa evlenmeliyoksa evilik saçma valla

“Tuğçe Baran Düşmanları” sayfasına dön