Sayın Görevli Kardeşim

Duyuru,Öneri ve Şikayet
Cabir
Başçavuş
Başçavuş
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Yengeç
Takım:Galatasaray
Sayın Görevli Kardeşim

Mesaj gönderen Cabir » 07 Eyl 2007 13:13

İfadelerim bir cinse karşı hakaret anlamı taşımamaktadır. Makalemin temasını ve verilmek istenen mesaja bakarsanız,mücadele gücümüzün bundan daha fazla potansiyelinin olduğu ve bu sistemin kesin çözüm getireceği vurgulanmaya çalışılmıştır. Nitekim KARILAR GİBİ AĞLAMAK deyimi güce dayalı mücadeleler baz alınarak söylenmiştir.Nitekim Emevi sultanının annesi de kendi cinslerini aşağılamak için değil,erkeklerin gerekli mücadeleyi yapmadıklarını belirtmek için söylemiştir.Çünkü kendisi de bir kadındı,kendisine hakaret etmesi düşünülebilir mi? Bu durumu dikkate almanızı rica edeceğim. Selamlar
En son Cabir tarafından 07 Eyl 2007 13:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Re: Sayın Görevli Kardeşim

Mesaj gönderen Siyabend » 07 Eyl 2007 13:19

Senin niyetin hakaret etmek olmayabilir ama algılama o şekilde olacaktır.
Olaylara her zaman şu açıdan bakarız;
Bize söylenmesini istemediğimiz şeyleri başkasına söylemeyiz!

"Karılar gibi ağlamak" bana göre bir hakarettir.
Ve bu söz ile iki türlü hakaret yapılmış oluyor.
Birincisi düşünceleri hoşunuza gitmeyenleri küçük düşürmek için kullanılmış bir söz.
İkincisi ise bu söylem ile kadınlara hakaret etmiş oluyorsunuz.
Kadınların ağlaması küçümsenecek bir davranış değil...

Hiç kimseye hakaret etmeden düşüncelerinizi paylaşırsanız hiçbir sorun olmaz.
Cabir
Başçavuş
Başçavuş
Burç:Yengeç

Re: Sayın Görevli Kardeşim

Mesaj gönderen Cabir » 07 Eyl 2007 13:28

Ben gerekli açıklamayı yapmaya çalıştım dilimin döndüğünce,gene tekrar ediyorum,güce dayalı mücadelelerde kadınların yetersizliğini ve bu durum karşısında uyguladıkları yöntem için söylenmiş bir söz. Ve mücadele gücü olduğu halde bunu kullanmayıp,kadınların yaptığını yapan erkekleri motive etmek için mecazi bir benzetmedir. Her iki taraf için de hakaret içerdiği kanısında değilim. Gerisini siz bilirsiniz.Selamlar.

“Yönetim” sayfasına dön