TURKCHE

Paylaşmak istediğiniz her şey
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay
TURKCHE

Mesaj gönderen beyazgül » 29 Kas 2006 17:09

Yil: 1965
"Karsima aniden cikinca ziyadesiyle sasakaldim.. Nasil bir eda takinacagima hukum veremedim, adeta vecde geldim. Buna mukabil az bir muddet sonra kendime gelir gibi oldum, yuzunde beni fevkalade rahatlatan bir tebessum vardi.. Ustumu basimi toparladim, kendinden emin bir sesle 'aksam-i serifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yil: 1975
"Karsima birdenbire cikinca cok sasirdim.. Ne yapacagima karar veremedim, heyecandan ayaklarim titredi. Ama cok gecmeden kendime gelir gibi oldum, yuzunde beni rahatlatan bir gulumseme vardi.. Ustume ceki duzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi aksamlar' dedim.."

Yil: 1985
"Karsima aniden cikinca fevkalade sasirdim.. Nitekim ne yapacagima hukum veremedim, heyecandan ayaklarim titredi. Amma ve lakin kisa bir sure sonra kendime gelir gibi oldum, nitekim yuzunde beni ferahlatan bir tebessum vardi.. Ustume ceki duzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayirli aksamlar' dedim.."

Yil: 1995
"Karsima birdenbire cikinca cok sasirdim.. Fena halde kal geldi yani.. Ama bu is bizi bozar dedim. Baktim o da bana bakiyor, bu is tamamdir dedim.. Manitayi tavlamak icin dogruldum, artistik bir sesle
'selam' dedim.."

Yil: 2006
"Abi onu karsimda oyle gorunce cus falan oldum yani.. Oglum bu is bizi kasar dedim, fena goceriz dedim, enjoy durumlari yani.. Ama concon muyum ki ben, baktim ki o da bana kesik.. Saril oglum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar yu yavrum?'"

Yil: 2026
"Ven ay vaz si hor, ben cok yani oyle iste birden.. Off, ay dont nov abi yaa.. Ama o da bana oyle bakti, if so asik len bu manita.. 'Hay beybi..'"

yigido

Mesaj gönderen yigido » 29 Kas 2006 17:27

cok guzel bir paylasim..

gencligimiz cus falan olmus gercekten
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Kova
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen Siyabend » 18 Ara 2006 18:45

Cep telefonlarının hayatımıza girmesiyle beraber doğal olarak Türkçe karakter kullanma sıkıntısı doğdu.Ama asıl tehlike internette kullanılan Türkçedir.
Ne yazıkki bir çok ortamda geyik muhabbetini hoş göstermek adına Türkçe katledilmeye başlandı.Konuşmanın arasına ecnebi kelimeleri sıkıştırmakla yetinmeyen bu zihniyet,buna yabancı kalan kesimi de geri kalmış olarak görüyor!
Ve ne yazıkki gelecek bu açıdan parlak değildir Türkçe için...
zeyka
Teğmen
Teğmen

Mesaj gönderen zeyka » 07 Şub 2007 13:14

NE DENEBİLİR Kİ?.. BY BY TÜRKÇE!...
beyazgül
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen beyazgül » 07 Şub 2007 15:22

zeyka yazdı:NE DENEBİLİR Kİ?.. BY BY TÜRKÇE!...

:D :D
çok güzel bir cevaptı

ama bir okadarda acı :roll:
Heval
Yarbay
Yarbay
Burç:Terazi

Mesaj gönderen Heval » 24 Mar 2007 00:38

her dile bi sahip çıkan vardır elbet... siz sıkmayın canınızı :roll: :roll:
beyazgül
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen beyazgül » 24 Mar 2007 10:57

her nekadar dilimize sahip çıkmaya çalışsakta bunu engellemek şsteyen bir sürü kişi var :twisted:
Kullanıcı avatarı
Siyabend
Belawela Muhtarı
Belawela Muhtarı
Burç:Kova

Mesaj gönderen Siyabend » 24 Mar 2007 11:03

Yıllarca doğulu insanlar kendi anadilleri olmadığı için doğal olarak Türkçe'yi gereği gibi konuşamadılar ve bu durum batıda yaşayanların alay konusu oldu.
Gelinen noktada ise batıda yaşayanlar Türkçe'yi katlediyorlar!
Şimdi bu durumda biz de onlarla mı alay edelim?
En son Siyabend tarafından 24 Mar 2007 11:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
beyazgül
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen beyazgül » 24 Mar 2007 11:20

siyabend yazdı:Yıllarca doğulu insanlar kendi anadilleri olmadığı için doğal olarak Türkçe'yi gereği gibi konuşamadılar ve bu durum batıda yaşayanların alay konusu oldu.
Gelinen noktada ise batıda yaşayanlar Türkçe'yi katlediyorlar!
Şimdi bu durumda biz de onlar mı alay edelim?
evet alay edin..etmekte gerekiyor zaten :evil:

“Serbest Kürsü” sayfasına dön