Veliahttı taksici oldu..

Paylaşmak istediğiniz her şey
yigido
Veliahttı taksici oldu..

Mesaj gönderen yigido » 02 Nis 2007 14:11

İçimizden biri... Hikayesi yeşil sahalardan sarı taksiye kadar uzanan Kaleci Süleyman’ın öyküsü...

Meşin yuvarlakla ilkokul yıllarında tanıştı Süleyman Bey. İyi bir kaleciydi. Yeşilovaspor’un kalesine geçtiğinde bir dönemin milletvekili, Bornova Belediye Başkanı ve o dönemin Yeşilovaspor Kulübü antrenörü Cengiz Bulut’un gözüne girmişti. Bulut ‘Çok iyi olcaksın. Bir gün herkes seni tanıyacak’ demişti genç Süleyman’a. Öyle de oldu. Süleyman Kocakara’nın şansı yaver gitti. Rüya, 1981 yılında Boluspor’a transfer olunca başladı. Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor... Dört yıl herkes kokarak gitti Bolu’ya. Bu şehirden puan almak, Süleyman’ı geçip gol atabilmek büyük bir başarı olmuştu o yıllarda.

SCHUMACHER’İN GÖZDESİ

FENERBAHÇE’NİN Oğuz, Rıdvan ve Schumacher’li efsane kadrosu var. Bir gün bu kadro karşısında Süleyman’ı buldu. Ertesi yıl Alman kaleci Schumacher sakatlandı. Yerine Beşiktaşlı Engin’le birlikte Bolulu Süleyman’ı da önerdi. Tanju, Rıdvan ve Schumacher, kaleci Süleyman ile özel bir görüşme yaptı ve ona ‘FB’ye geliyorsun’ dendi. Süleyman o gün ‘Bekle beni İstanbul, geliyorum’ dedi.

ŞİMDİ DİREKSİYONDA

HAYATI boyunca hiç boş durmayan Çeşmeli Süleyman Kocakara, şimdi yine memleketi İzmir’de. Futboldan kopunca da birikimiyle bir taksi almış. Geçmiş direksiyon başına, karışmış şehrin kalabalığına. Bazen düşünür elbet ardında bıraktığı masal gibi yılları ve Sovyetler Birliği maçında düğümlenir sözcükler boğazına ‘Tarihe geçecektik. Çok az kalmıştı. Belki ben oynasam böyle olmazdı.’ Ama o maç gibi anılar da, zaferler de unutuldu artık. Kaleci Süleyman da sadece 90’ların futbol tutkunları arasında hoş bir seda olarak kaldı...

Star gazete

ANTER
Üstteğmen
Üstteğmen

Mesaj gönderen ANTER » 02 Nis 2007 15:02

Böyle olaylardan ders almak gerekir.

“Serbest Kürsü” sayfasına dön