Evren'in sekiz eyaleti

Paylaşmak istediğiniz her şey
Piremerd
Üstteğmen
Üstteğmen
Evren'in sekiz eyaleti

Mesaj gönderen Piremerd » 01 Mar 2007 18:35

7'NCİ Cumhurbaşkanı Kenan Evren, sürpriz bir açıklamayla Türkiye'nin eyalet sistemine geçmesi gerektiğini söyledi. Evren dünkü Sabah Gazetesi'nde yayınlanan sözlerini bir adım daha ileri götürdü.

Hürriyet'ten Hasan Tüfekçi'nin sorularını yanıtlayan Evren, Türkiye'nin hangi eyaletlere bölünebileceğini açıkladı. Evren'e göre Türkiye 8 eyalete bölünebilir. Eski Cumhurbaşkanı, bu 8 eyaleti şöyle sıraladı:
"Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Erzurum, Diyarbakır, Eskişehir, Trabzon."

Evren vatan kurtaranlara da çattı. 7. cumhurbaşkanı "Şimdi bakıyorum, ortada vatan kurtaran aslanlar geziyor. Tutturmuşlar bir karış toprak vermeyiz diye. Toprak niye gitsin? Bunlar dünyaya ayak uyduramayan insanlar. Huzur bulmak istiyorsak cesur adımlar atmalıyız." dedi.

zeyka
Teğmen
Teğmen
Ruh Hali:Mutlu
Takım:Galatasaray

Mesaj gönderen zeyka » 02 Mar 2007 10:55

Cumhubaşkanlığına aday olma arzusu mu var acaba; bunca zamandan sonra yüzsüzce ininden çıkmış, ortalarda dolaşıyor bu adam... 8)
beyazgül
Yönetici
Yönetici
Ruh Hali:Yorgun
Burç:Yay

Mesaj gönderen beyazgül » 02 Mar 2007 12:48

Tutturmuşlar bir karış toprak vermeyiz diye. Toprak niye gitsin? Bunlar dünyaya ayak uyduramayan insanlar. Huzur bulmak istiyorsak cesur adımlar atmalıyız." dedi.
dünyadan haberi yok herhalde..toprak niye gitsin diyor aslında topraklarımız kime gidiyor demeliydi :!:
Piremerd
Üstteğmen
Üstteğmen

Mesaj gönderen Piremerd » 02 Mar 2007 20:54

Önce Mehmet Ağar şimdi ise Kenan Evren,devletin en derininde yer alan iki isim bu türden açıklamalar yapıyorsa bilmediğimiz noktalar vardır demektir.Bu bir an için akıllarına gelip de söylenen laflar değildir.
sinan
Yüzbaşı
Yüzbaşı

Mesaj gönderen sinan » 10 Mar 2007 16:05

beyaz gülün dediğine gönülden katılıyorum.kenan evrenin de eyalet fikrine katılıyorum ki oda sadece daha gelişime açık olacağını düşündüğüm için.yoksa toprak yine sahiplerinin elinde olacak. çünkü araaaaaaaaaaa...da bir ihmaller olmuş olsada bu topraklar anadoluda yaşayan herkesin dir.bunlar benim şahsi üşüncelerim yanılıyor olabilirim.saygılar
Ehmede_Omeri
Banned
Banned
Ruh Hali:Kızgın
Burç:Terazi

Mesaj gönderen Ehmede_Omeri » 10 Mar 2007 20:48

ya kendini sahnede tutmak için saçma sapan konuşuyo işte kim takacak kenan evreni allah aşkına
yigido

Mesaj gönderen yigido » 12 Mar 2007 13:00

sacma ve gerceklesmiceni dusunuyorum. ama boyle birsey konusuluyosa bisiler vardr bencede
Heval
Yarbay
Yarbay
Ruh Hali:Mutlu
Burç:Terazi

Mesaj gönderen Heval » 12 Mar 2007 13:22

evren paşa hayatı boyunca hiç bir zaman hiç bir iyi şey yapmamıştır...

..ve bugün bunları söylüyorsa aynı paşa, bunun altında mutlaka bi bit yeniği vardır..

Türkiye nin geleceği neyse ki bu gibi adamların elinde değil, çok şükür Allah ım..
ve neyse ki laftan ibaret bunlar :shock:
ANTER
Üstteğmen
Üstteğmen

Mesaj gönderen ANTER » 12 Mar 2007 18:14

Gerçekleri kim söylüyorsa söylesin o gerçeklik değişmez!

“Serbest Kürsü” sayfasına dön